Senast uppdaterat

15 april

Information angående träning/tävling
samt medlemstävling under News

Information about training / competition
as well as a member contest under News

13 mars
Ny sida "News" och uppdaterat hur du blir medlem

2 mars
Länk till hur man får ett tracking number
27 februari
Medlemsinfo




Scandinavian Working Australian Shepherd Club

Styrelsen/Board

  • President (Ordförande)
    Steinar Andresen                                                       Norge
    president@scandwasc.one                                                                                             
  • Vice President (Vice ordförande)
    Anna Brinning                                                            Sverige
    vpresident@scandwasc.one                                                                                           
  • Affiliate Representative (ASCA representant)

    Mikael Malinowski                                                       Danmark

    affiliaterep@scandwasc.one                                                                                    

  • Secretary (Sekreterare)
    Paula Alden                                                                     Sverige

    secretary@scandwasc.one

  • Treasurer (Kassör)

    Nina Björnsdotter                                                          Sverige
    treasurer@scandwasc.one                                                                                           
  • Director (1) (Ledamot 1)
    Govert Ström                                                                   Sverige

    director1@scandwasc.one                                                                                               

  • Director (2) (Ledamot 2)
    Magne Alden                                                                      Sverige          

    director2@scandwasc.one                                                                                              

  • Show Coordinator (Tävlings samordnare)
    Nina Björnsdotter                                                              Sverige

    scoordinator@scandwasc.one      

Nedan lite fotografier av vår styrelse. Kommer snart en presentation av var och en. 

Below are some photographs of our board. There will be a presentation of each one soon.